Návštěvník č.

Čtěte knihu návštěv

Podepište do knihy návštěv


Kout Tyrose

Písnička

Svátky

Gibrán

Fairuz

Linky

Přidat k Facebook Přidat k Twitter Přidat k Bookmarky Přidat k JaggMobil

Lebanon Ministry of Tourism

 

Linky z Libanonu

       Libanon * Bejrút

Země & její kouzlo...
Libanonská republika se táhne 250 km podél překrásného východního středomořského pobřeží. Je pouze 50 km široká, tak malá země, která má celkově 10452 km2 a přesto má všechna přírodní bohatství kromě pouště.

Cedry...
120 km od Bejrútu. Jsou známé pro libanonce jako Boží cedry. Některé ze zbyvajících 400 stromů jsou přes 1500 let staré. Strom cedru, vznešené a nezničitelné, je symbolem Libanonu a zdobí jeho vlajku. Féničané, Řekové a Egypťané použivali jeho dřevo po staletí na své domy, chrámy sarkofágy a loïky. Lesík cedrů, nacházející se ve výšce 2000 m, je velmi malebné lyžavské středisko s hotely a vleky. Poblíž je krapnikové jeskyně Kadiša s přírodními stalaktitovými a stalagmitovými útvary.

Libanon, od severu na jih...
Úzký pruh pobřežní roviny, bohaté na zlaté pláže, přírodní zátoky a skalnaté útesy, hostí hlavní město Bejrút a města Tripoli, Byblos, Sidon a Tyros. Ostatní velká a malá města a vesnice jsou rozmístěny na pobřežním pruhu od severu na jih ve stěnu hory Libanon, která strmě výstupuje ze Středozemního moře. Hlavními vrcholy horského pásma jsou al-Korna as-Sawdaa (3088 m) a al-Munaitra (2911 m) na severu; Sannín (2628 m) a al-Knaisa (2032 m) nad Bejrútem, který je umístěn skoro v polovině cesty mezi severními a jižními hranicemi.


English


Français


Español


Português


Deutsch


Česky
Všechna práva výhrazena pro Ing. Аli КHADRA
Copyright © 1996-2021 by Tyros